TaalHelden zijn mensen die zich bijzonder verdienstelijk inzetten voor een beter geletterd Nederland. In alle twaalf provincies zijn TaalHelden gekozen. Deze Provinciale TaalHelden zijn automatisch genomineerd voor de landelijke TaalHeldenprijs 2019, die op 3 maart 2020 wordt uitgereikt. 

Er zijn drie categorieën TaalHelden: 

  • Taalcursist: een (voormalig) laaggeletterde taalcursist en/of Taalambassadeur. 
  • Taalbegeleider: een persoon die lees- en schrijfcursisten begeleidt. 
  • Bruggenbouwer: een samenwerkingsverband of persoon of die zich inzet om mensen en organisaties aan elkaar te verbinden in de aanpak van laaggeletterdheid. 
     

LIMBURG 

Categorie Taalcursist: Jeroen Rosbender 

Categorie Taalbegeleider: Sandra Paasen 

Categorie Bruggenbouwer: Marijke Timmermans 

BRABANT 

Categorie Taalcursist: Henk van Iersel 

Categorie Taalbegeleider: Louise Willems 

Categorie Bruggenbouwer: Barbara Seelt 

ZUID-HOLLAND 

Categorie Taalcursist: Ria Schaper 

Categorie Taalbegeleider: Ria Terstegge en Sylvia Lobbe 

Categorie Bruggenbouwer: Remko Jas 

GELDERLAND 

Categorie Taalcursist: Addy van Meerten 

Categorie Taalbegeleider: Angela Smulders 

Categorie Bruggenbouwer: Sarah Albers 

FRIESLAND 

Categorie Taalcursist: Aant del Grosso 

Categorie Taalbegeleider: Baukje Tilma 

Categorie Bruggenbouwer: Paul Otter 

GRONINGEN 

Categorie Taalcursist: Henk Bruinink en Henk Bijlholt 

Categorie Taalbegeleider: Geert van Delden 

Categorie Bruggenbouwer: Innovatieproject DigiTaalBeter (Erik Elderhuis, Raymond Versteijnen, Simone van Leusden) 

OVERIJSSEL 

Categorie Taalcursist: Amy Visscher 

Categorie Taalbegeleider: Henk Verschuren 

Categorie Bruggenbouwer: Birgit Koers 

ZEELAND  

Categorie Taalcursist: Heleen Kreikamp 

Categorie Taalbegeleider: Heleen van Doeselaar 

Categorie Bruggenbouwer: Frank Geensen 
 

NOORD-HOLLAND 

Categorie Taalcursist: Hans van Dijk 

Categorie Taalbegeleider: Lotte Mol 

Categorie Bruggenbouwer: Team NCJ/GGD (Anette Beerepoot, Dorrit van Sommeren, Astrid Roest, Machteld Res en Kimberly Koster) 
 

UTRECHT 

Categorie Taalcursist: Dirk-Jan Scharrenburg 

Categorie Taalbegeleider: Walter Schaap 

Categorie Bruggenbouwer: Anne Lucassen 

FLEVOLAND 

Categorie Taalcursist: Suzanne van Meenen 

Categorie Taalbegeleider: Lottie Debets 

Categorie Bruggenbouwer: Elselien van Asten 
 

DRENTHE  

Categorie Taalcursist: Testpanel Abracadabra 

Categorie Taalbegeleider: “Juf Wilhelmina” 

Categorie Bruggenbouwer: Team HR van De Groot Installatiegroep 

Onze website maakt gebruik van cookies om het gebruik en functionaliteit te waarborgen.

Klik hier voor meer informatie over onze cookies OK